Dlaczego warto zwiedzić Gdańsk

DLACZEGO WARTO ZWIEDZIĆ GDAŃSK?

Morze jest najchętniej wybieranym kierunkiem na wakacyjne wyjazdy. Była tam już na pewno większość Polaków. Niektórzy jeżdżą tam wielokrotnie, za każdym razem wybierając inne miasto. Gdańsk jest jednak miastem wybieranym najczęściej. Warto jednak wiedzieć, że Gdańsk to nie tylko morze i piaszczyste plaże. W tym mieście jest też wiele innych miejsc, które warto zobaczyć. Oto, dlaczego warto odwiedzić Gdańsk, i to nie tylko latem.

Różnorodność geograficzna

Gdańsk kojarzy się głównie z morzem, ale w tym mieście panuje tak naprawdę niezwykła różnorodność krajobrazowa. Całkiem inaczej wyglądają Górki Zachodnie z wydmami wdzierającymi się do lasu, a inaczej gdańska wysoczyzna, wzgórza morenowe, doliny, spokojne potoki, polany i zbiorniki wodne. Jeszcze inaczej można się poczuć odwiedzając Olszynkę lub Orunię, gdzie znajdziemy nie tylko pola i równiny, ale także ciekawe budownictwo. Gdańsk to więc mnóstwo pięknych widoków, nie tylko tych na morze.

Stare miasto

Gdańsk wyróżnia także przepiękne Stare Miasto. Najlepiej poczuć ten niesamowity klimat spacerując brukowanymi uliczkami pomiędzy kolorowymi kamienicami. Obowiązkowo trzeba zobaczyć pomnik Neptuna na jego fontannie, a także ulicę Długą oraz Długi Targ, jak również ulicę Mariacką z niezwykłą Bazyliką. Tak, z Kościoła Mariackiego słynie nie tylko Kraków. Warto również przespacerować się wzdłuż Motławy, by zobaczyć słynnego Żurawia, a więc najbardziej charakterystyczny budynek w mieście.

Gdańska Oliwa

Oliwa to najpopularniejsza dzielnica Gdańska. Przede wszystkim warto zobaczyć tutaj piękny, zabytkowy park, a także Katedrę, w której obowiązkowo trzeba posłuchać niezwykłego koncertu organ. Do tego dochodzi wzgórze Pachołek z platformą widokową na większą część miasta, a także najciekawiej położony ogród zoologiczny w Polsce. Można zobaczyć tu naprawdę wiele – nowoczesne biurowce zmieszane z zabytkami, kamienicami i starymi domami, morenowe wzgórza, doliny, potok i stawy. Jak na jedną dzielnicę miasta to naprawdę mnóstwo atrakcji.

Port i Stocznia

To kolejne obowiązkowe punkty na mapie Gdańska, które koniecznie trzeba zobaczyć. To właśnie w porcie można zobaczyć słynnego Żurawia, który jest największym średniowiecznym dźwigiem portowym w Europie. Port w Gdańsku jest czwartym na Bałtyku, a licząc sam przeładunek kontenerów – pierwszy. Bardzo ważnym elementem na gdańskiej mapie jest oczywiście Stocznia, w której rozegrały się bardzo ważne wydarzenia w latach 70 i 80. Miały one duże znaczenie dla zmian w całej Europie. O wszystkim można dowiedzieć się w Europejskim Centrum Solidarności.

Kajak i tramwaj wodny

Oprócz wielu miejsc do zwiedzania, na turystów w Gdańsku czeka wiele atrakcji, w tym kajaki i tramwaj wodny. Z pokładu tramwaju wodnego można podziwiać właśnie wyżej wspomnianą Stocznię, dopłynąć do potrójnego ujścia Wisły, pomnika Westerplatte, wypłynąć z miasta między Żuławskie pola czy zobaczyć starodawne fortyfikacje. Oczywiście w wielu miastach można skorzystać z takich atrakcji, ale tylu miejsc nie da się w ten sposób zwiedzić chyba nigdzie. Wybierając się do Gdańska nie można nastawiać się tylko na leżenie na plaży. Dlatego poza strojem kąpielowym i klapkami warto, by panowie wzięli ze sobą również eleganckie spodnie i buty męskie, a panie wygodną sukienkę, by niezależnie od miejsca wyglądać nienagannie, a szczególnie chcąc zjeść romantyczną kolację w eleganckiej restauracji, a nie tylko smażoną rybę. Na romantyczne chwile Gdańsk jest najlepszym miejscem.

Wakacje nad morzem? Tylko Gdańsk!

Gdańsk to miasto chętnie odwiedzane przez wczasowiczów nie tylko w sezonie letnim, ale również zimą, ze względu na wiele atrakcji oraz pełną gamę wydarzeń kulturalnych. Miasto ma wyjątkowo bogatą historię i obfituje w liczne zabytki oraz obiekty znane na całym świecie. Niewątpliwą zaletą Gdańska jest także bliskość morza oraz rozległe tereny zielone, które sprzyjają wypoczynkowi. Wynajęcie apartamentu na wakacje nad morzem to zatem doskonały pomysł dla singli i rodzin oraz osób podróżujących służbowo.

Bukowanie apartamentu na wakacje

Apartamenty w Gdańsku Uno Apartments zlokalizowane są w atrakcyjnych dzielnicach w nowoczesnych osiedlach zamkniętych. Bukując apartament na wakacje, przede wszystkim zwracamy uwagę na dogodną lokalizację, pełne wyposażenie oraz przystępną cenę. W firmie Uno Apartments możemy zagwarantować Państwu wszystkie te aspekty. Z naszej oferty mogą skorzystać zarówno osoby podróżujące samotnie, jak i pary, a także rodziny z dziećmi i biznesmani. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty wynajmu apartamentów nad morzem.