Jak dobrać torebkę do butów?

Buty i torebka to nieodłączne elementy każdej stylizacji, niezależnie od okazji. Stanowią jej dopełnienie i ją wzbogacają. Potrafią ją ożywić lub nieco stonować. Z tego powodu w modzie zapanowała zasada, że buty i torebka muszą do siebie pasować. Jednak czy jest to prawda? Czy muszą mieć ten sam kolor? Jak dobrać torebkę do butów, aby z całą stylizacją stanowiły spójną, dopasowaną całość? Jak nie przesadzić z kolorami i innymi detalami?

Buty pod kolor torebki – czy tak musi być?

Pierwsze, o czym myślimy, wybierając torebkę i buty do stylizacji, jest to, że muszą pasować do siebie kolorystycznie, a nawet mieć ten sam kolor. W wielu stylizacjach torebka i buty w jednym kolorze się sprawdzają (np. do białej, kremowej czy czarnej sukienki), więc owszem, warto zwracać uwagę na kolor. Jednak nie tylko to jest ważne przy doborze butów i torebki. Moda pozwala dzisiaj na dowolność, na eksperymentowanie, przez co możemy tworzyć rozmaite, niestandardowe połączenia. Żelazna zasada jest taka, że nawet jeśli torebka i buty mają różne kolory, to powinny mieć taką samą stylistykę. Do szpilek nie wybierzemy więc sportowej torebki, a do butów sportowych eleganckiej kopertówki. Musimy jednak zwrócić uwagę podczas dopasowywania butów i torebki do stylizacji również na inne istotne szczegóły. Muszą bowiem pasować nie tylko do siebie.

Jak dobrać torebkę do butów poza kolorystyką?

Choć torebka i buty nie muszą mieć takiego samego koloru, należy pamiętać, że kolory powinny być spójne. Przy doborze tych akcesoriów warto również zwrócić uwagę na wzory czy faktury. Do eleganckich, błyszczących szpilek nie będzie pasowała zamszowa torebka, tak samo, jak do butów w paski czy kratkę, torebka w kropki i odwrotnie. Ponadto dopasowanie butów do samej torebki to nie wszystko. Oba akcesoria trzeba dopasować do całej stylizacji, tak, aby pasowały zarówno do wybranych ubiorów, jak i okazji. Stonowaną kolorystycznie stylizację można  ożywić akcesoriami. Warto zaszaleć, bo do takich kolorów jak czerń czy szary pasuje niemal każdy inny kolor. Przy stylizacji sportowej i kolorowej zaś lepiej wybrać stonowane dodatki, aby nie przesadzić z ilością kolorów i odcieni. Zbyt kolorowy strój będzie sprawiał wrażenie kiczu. Nie pasuje też na każdą okazję. Na przykład na spotkanie biznesowe czy uroczystość rodzinną lepiej wybrać stonowane ubiory, które można ożywić dodatkami. W przypadku okazji wieczorowych można szaleć do woli, ale też bez przesady. Pamiętajmy również o innych dodatkach. Jeśli wybieramy błyszczące buty i torebkę, zrezygnujmy z nadmiaru biżuterii. Jeśli zaś mamy zamiar założyć sporo biżuterii lub sukienkę z cekinami, unikajmy błyszczących dodatków. Co za dużo, to niezdrowo – to znane powiedzenie dotyczy nie tylko jedzenia, ale także stylizacji.

Dobór torebki do butów – przykłady

Do obuwia czarnego, szarego czy białego można dopasować w zasadzie torebkę o każdym kolorze. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fason i okazję. Do szpilek nie dopasujesz sportowej torby, a do adidasów eleganckiej, skórzanej torebki. W przypadku błyszczących butów torebka również powinna być połyskliwa. A co w przypadku czerwonych butów? Takie szpilki kochają wszystkie kobiety, a wiele z nich nie wyobraża sobie innych butów na randkę. Czerwone dodatki dobierajmy do stonowanych ubrań. A torebka? Może być też czerwona, ale należy pamiętać, że same buty już są intensywnym i ekstrawaganckim dodatkiem. Torebka powinna być więc minimalistyczna. Idealna będzie czarna kopertówka, ale czerwień idealnie uzupełnia także złoto czy srebro. W przypadku czerwonych sneakersów zaś dobrym pomysłem będzie nerka w podobnym odcieniu. W przypadku ciemnych stylizacji warto postawić na dodatki, które ją nieco rozjaśnią. Wybierzmy wtedy białe, kremowe albo beżowe buty i torebkę. Warto eksperymentować i kombinować. W ten sposób można stworzyć naprawdę niezwykłe stylizacje.
Źródło:
Jak dobrać torebkę do butów?