Szpilki do pracy? Jak dobrać buty?

Jakie buty powinnaś nosić do pracy? Czy zawsze muszą być to szpilki? Jeżeli zadajesz sobie takie pytania, to jest to właśnie artykuł dla Ciebie. Obuwie do pracy to ważna rzecz dla Twojego komfortu oraz zdrowia. W różnych miejscach wymagania co do obuwia mogą się znacznie różnić. Jak zatem dobrać właściwe buty do pracy? Dowiedz się tego z kilku poniższych akapitów objaśniających zasady dress codu w miejscu pracy. Artykuł napisany dzięki współpracy z serwisem modowym myBaze.com

Buty damskie w miejscu pracy – ogólne zasady

Najważniejszą zasadą jest firmowy dress code, jeżeli w Twoim miejscu pracy taki istnieje. Gdy jest on ustanowiony, niestety trzeba go przestrzegać, choć zawsze można próbować wystąpić o jego delikatną zmianę. W dużych korporacjach może być trudno coś wskórać, w mniejszych firmach może być z tym zdecydowanie łatwiej. Pamiętaj, że dress code w firmie nie może być sprzeczny z polskim prawem, które zakazuje dyskryminowania pracowników. Jeżeli więc takie zasady ostrzej traktują kobiety niż mężczyzn, to jest to podstawa do złożenia skargi.

Szpilki, a właściwie buty na wysokim obcasie, są częścią formalnego stroju wymaganego na wyższych stanowiskach kierowniczy czy zarządzających. Podobne zasady są również często stosowana tam, gdzie pracowniczka jest w kontakcie z prestiżowymi klientami. Mogą to być na przykład recepcje firm czy biur, sklepy z biżuterią i różnymi luksusowymi towarami. Tam niestety możesz być skazana na noszenie szpilek. Staraj się jednak dobrać najwygodniejszy i najstabilniejszy ich model. Jeżeli dress code wymaga określonej wysokości szpilek – zdarzają się takie sytuacje – to zawsze noś najniższe spełniające wymagania. Po zakończeniu pracy: staraj się, jak najszybciej zmienić buty na wygodniejsze. Jeżeli w pracy siedzisz głównie za biurkiem, możesz pod nim trzymać wygodne kapcie i zdejmować szpilki na czas spędzany w tym miejscu, ciekawe modele szpilek znajdziesz w serwisie partnera pod linkiem https://mybaze.com/pl/szpilki/. Pamiętaj o ich założeniu przed wstaniem od biurka i udaniem się do innego pokoju czy na kawę. Połączenie eleganckiej garsonki czy żakietu z domowymi kapciami może wzbudzić uśmiech u Twoich współpracowników.

Buty damskie – alternatywy dla szpilek w pracy

W większości prac chodzenie w szpilkach nie jest wymagane, więc możesz je z powodzeniem zastąpić innymi modelami butów. Mogą to być między innymi:

  • czółenka
  • baleriny
  • półbuty damskie;
  • mokasyny damskie;
  • lordsy damskie;
  • oksfordki damskie;
  • jazzówki;
  • sandały damskie;
  • wszelkie buty sportowe.

To, które z nich wybrać, zależy od wykonywanej przez Ciebie pracy. W wielu miejscach, gdzie jest to praca fizyczna, najlepsze będzie zwykłe obuwie sportowe. Zakłady pracy dość często zapewniają także buty robocze, jeśli na danym stanowisku wymagają tego przepisy prawa. Tam, gdzie konieczna jest, pewna elegancja możesz zdecydować się na półbuty czy czółenka, które będą dobrym wyborem zapewniającym ładny wygląd i komfortowe noszenie. Zwróć uwagę, w jakich butach chodzi personel medyczny. Tam w większości są to bardzo dopasowane do kształtu stopy sandały – tak właśnie jest najzdrowiej i najwygodniej.

Buty, niezależnie od ich rodzaju, powinny być maksymalnie wygodne. Oznacza to, że nie możesz wybrać butów za małych. Może wyglądają trochę ładniej, ale takie postępowanie bardzo szkodzi Twojemu zdrowiu. Wybieraj także modele wykonane z materiałów zapewniających oddychanie skórze stopy. Zwłaszcza w lecie jest to bardzo ważne. Istotna jest również szerokość obuwia, która ma olbrzymie znaczenie dla wygody butów. Walka z wadami postawy i deformacjami stopy wywołanymi złym obuwiem jest bardzo ciężka i kosztowna. Znacznie łatwiej jest nie dopuścić do takich sytuacji i cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata. Praca jest bardzo ważna i konieczna, ale nie jest w życiu sprawą najważniejszą – o tym powinnaś zawsze pamiętać.

Buty damskie w miejscu pracy – podsumowanie

Podsumowując, staraj się unikać noszenia szpilek zawsze, gdy nie jest to konieczne. Zabieraj wygodniejszą parę obuwia na drogę do i z pracy. Prowadzenie samochodu w szpilkach także nie jest najlepszym pomysłem, chociaż wiele kobiet tak właśnie robi. Powtarzaj sobie, że Twoje zdrowie jest ważniejsze od robienia wrażenia i zakładaj ulubione buty damskie, jakimi są szpilki tylko wtedy, gdy musisz to robić.

Jeżeli szpilki są dla Ciebie sposobem na podnoszenie sobie samooceny to zainteresuj się stroną przedstawiająca sposoby na zwiększenie samoakceptacji wonderandponder.pl. Dzięki wiedzy tam zawartej zmienisz swoje podejście do świata i do siebie samej. Zmień swoje życie na lepsze i stań się pewniejszą i bardziej świadomą osobą.